W dniu 8 lipca 2021 dzieci z klas III wraz z rodzicami udali się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Nasz pobyt na Jasnej Górze, rozpoczęliśmy udziałem we Mszy świętej sprawowanej w naszej intencji, tuż przed obrazem Matki Bożej, w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy świętej czekała na nas niespodzianka. Dołączyła do nas pani dziennikarka z Radia Jasna Góra. Dzieci udzielały wywiadu, zaśpiewały i pozdrowiły słuchaczy radia. Następnie wszyscy udaliśmy się na Drogę Krzyżową. Pozostały czas wolny wykorzystaliśmy na indywidualne zwiedzanie Jasnej Góry. Zwieńczeniem naszej pielgrzymki był wyjazd do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu. Czekały nas ciekawe atrakcje – począwszy od toru saneczkowego po dom strachów, park miniatur i doświadczeń. Trochę zmęczeni, ale radośni w drodze powrotnej ze śpiewem na ustach, jeszcze raz dziękowaliśmy Panu Bogu i Matce Bożej za otrzymane łaski i opiekę w tym trudnym „pandemicznym” czasie. Wszystkim Bóg zapłać.
Anna Marciniak