W niedzielę 27 czerwca, już po raz kolejny, gościliśmy w naszej parafii misjonarza duszpasterzującego od ponad 20 lat w Kamerunie, ks. Tadeusza Kraskę. Misjonarz podzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy w Afryce, a przede wszystkim swoim doświadczeniem Boga w głoszeniu Go Kameruńczykom.

Także tego dnia, na Mszy świętej o godzinie 11:30 świętowaliśmy imieniny naszych Kapłanów – proboszcza ks. kan. Jana Gruszki i wikariusza ks. Pawła Tobery. Sumę rozpoczęliśmy uroczysta procesją na wejście. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Jan. Księża sprawowali Mszę świętą imieninową za siebie wzajemnie – Ksiądz Paweł z okazji uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, która przypadała w czwartek, a Ksiądz Jan z okazji uroczystości Św. Apostołów Piotra i Pawła, przypadającą we wtorek.

Po Mszy świętej przedstawiciele parafii – dzieci komunijne, schola, ministranci, władze gminy – złożyli piękne i głębokie życzenia naszym Księżom, które wyrażały wdzięczność za Ich posługę duszpasterską w Naszej Parafii. Na Mszy świętej byli obecni także Rodzice i Siostra Księdza Pawła.