I NIEDZIELA ADWENTU – 1 GRUDNIA 2019R.

• Trwa ADWENT, czas przygotowania do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Godzinki do Najświętszej Maryi Panny o godz. 6:00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, którą zabiorą do domu, a następnego odniosą, aby kolejne dziecko mogło wylosować taką możliwość.
  • Do nabycia świece CARITAS. Mała – 5 zł, duża – 15 zł.
  • 8 grudnia w II niedziele adwentu obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Św. o godz. 16:00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I komunii św., złożenie deklaracji przez rodziców. I po Mszy spotkanie.
  • 15 grudnia w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

28 LISTOPADA 2019 ROKU, ODSZEDŁ DO PANA W WIEKU 74 LAT, NASZ PARAFIANIN

Ś.P.
JAN ROJEK

Z POTWOROWA Z UL. LEŚNEJ

Msza Święta za Zmarłego była sprawowana w sobotę 30 listopada o godz. 14:00. Przed Mszą Świętą nastąpiło wyprowadzenie Ciała Zmarłego z kaplicy przedpogrzebowej o godz. 13:50.

Po Mszy Św. nastąpiło odprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego na miejscowy cmentarz.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE. A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI.

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

5 CZERWCA 2019 ROKU

W 65 ROKU KAPŁAŃSTWA I 90 ROKU ŻYCIA,

OPATRZONY SAKRAMENTAMI ŚWIĘTYMI ODSZEDŁ DO PANA

Ś.P.
KSIĄDZ PRAŁAT STEFAN SZARY

DŁUGOLETNI PROBOSZCZ I REZYDENT

PARAFII ŚW. DOROTY W POTWOROWIE

W sobotę 8 czerwca o godz. 12:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika celebrowana była Msza Święta za Zmarłego śp. Księdza Prałata Stefana Szarego.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE. A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI.

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAMAWIALI MSZĘ ŚWIĘTĄ O POTWIERDZENIE JEJ W KANCELARII PARAFIALNEJ DO PIĄTKU – PRZED NIEDZIELĄ, W KTÓRĄ BĘDĄ CZYTANE INTENCJE. W PRZYPADKU NIE POTWIERDZENIA, INTENCJA NIE BĘDZIE WYCZYTANA I SPRAWOWANA.

⇒ W NASZEJ PARAFII NIE PRZYJMUJEMY MSZY ŚWIĘTYCH GREGORIAŃSKICH(30 MSZY) NA 2020R. I NA LATA NASTĘPNE Z POWODU BRAKU MIEJSCA.