PAMIĘTAJMY, ABY PRZYSTĄPIĆ DO SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ W OKRESIE WIELKANOCNYM, KTÓRY TRWA W TYM ROKU DO 7 CZERWCA 2020R. http://parafiapotworow.pl/parafia/pamietajmy-o-spowiedzi-i-komunii-sw-wielkanocnej/

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 7 CZERWCA 2020

• W niedzielę 7 czerwca zmiana tajemnic różańca o godz. 15:30
  • W niedzielę 7 czerwca po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie z kandydatami i rodzicami, przed bierzmowaniem, które odbędzie się 2 sierpnia w Dzień Papryki
  • Boże Ciało – Msze Św. 7, 9, 10:30 – Procesja do 4 Ołtarzy.
  • W Oktawie Msza Święta o godz. 18:00, nabożeństwo i procesja
  • W sobotę 13 czerwca nabożeństwo fatimskie po Mszy Św. o godz. 18:00
  • W niedziele 14 czerwca nabożeństwo o godz. 15:30
  • Ołtarze na Boże Ciało wokół kościoła – wychodząc z kościoła dużymi drzwiami na prawo:
  • I ołtarz: Matka Boża – Długie – Kacperków – Zachatka
  • II ołtarz: Św. Stanisław Kostka – Dłuska Wola
  • III ołtarz: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Bloki 1,2,3,4
  • IV ołtarz – Serca Pana Jezusa: Kozieniec
  • Dzień skupienia dla narzeczonych – 13 czerwca 2020r. w Sanktuariach Maryjnych naszej Diecezji.
  • Program:
  •    10.00 – rozpoczęcie przywitaniem narzeczonych
  •    10.30 – nabożeństwo pokutne
  •    11.00 – spowiedź
  •    12.00 – Msza św.
  •    13.00 – poczęstunek
  •    13.30 – konferencja

DRODZY PARAFIANIE!

OD 30 MAJA ZOSTAJE ZNIESIONY LIMIT UCZESTNIKÓW MSZY ŚWIĘTYCH ORAZ NABOŻEŃSTW.

PAMIĘTAJMY, ŻE WSZYSCY UCZESTNICY LITURGII ZOBOWIĄZANI SĄ ZAKŁADAĆ MASECZKI OCHRONNE.

MOŻEMY TAKŻE PRZEŻYWAĆ MSZE ŚWIĘTĄ NA PLACU WOKÓŁ ŚWIĄTYNI, PAMIĘTAJĄC JEDNOCZEŚNIE O OBOWIĄZUJĄCYCH ODSTĘPACH 2 METRÓW OD KOLEJNEJ OSOBY.

1 CZERWCA 2020 ROKU, ODSZEDŁ DO PANA W WIEKU 65 LAT, NASZ PARAFIANIN,

Ś.P.
MIECZYSŁAW JAKUBCZYK

Z KACPERKOWA

Msza Święta za Zmarłego była sprawowana w czwartek 4 czerwca o godz. 11:00. Przed Mszą Świętą o godz. 10:50, nastąpiło wyprowadzenie Ciała Zmarłego z kaplicy przedpogrzebowej i wprowadzenie do kościoła.

Po Mszy Św. nastąpiło odprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego na miejscowy cmentarz.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE. A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI.

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

5 CZERWCA 2019 ROKU

W 65 ROKU KAPŁAŃSTWA I 90 ROKU ŻYCIA,

OPATRZONY SAKRAMENTAMI ŚWIĘTYMI ODSZEDŁ DO PANA

Ś.P.
KSIĄDZ PRAŁAT STEFAN SZARY

DŁUGOLETNI PROBOSZCZ I REZYDENT

PARAFII ŚW. DOROTY W POTWOROWIE

W sobotę 8 czerwca o godz. 12:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika celebrowana była Msza Święta za Zmarłego śp. Księdza Prałata Stefana Szarego.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE. A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI.

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAMAWIALI MSZĘ ŚWIĘTĄ O POTWIERDZENIE JEJ W KANCELARII PARAFIALNEJ DO PIĄTKU – PRZED NIEDZIELĄ, W KTÓRĄ BĘDĄ CZYTANE INTENCJE. W PRZYPADKU NIE POTWIERDZENIA, INTENCJA NIE BĘDZIE WYCZYTANA I SPRAWOWANA.

⇒ W NASZEJ PARAFII NIE PRZYJMUJEMY MSZY ŚWIĘTYCH GREGORIAŃSKICH(30 MSZY) NA 2020R. I NA LATA NASTĘPNE Z POWODU BRAKU MIEJSCA.