Polecam również relacje w GOŚCIU NIEDZIELNYM NR 41 lub https://radom.gosc.pl/doc/7144805.Mlodzi-z-Potworowa-na-Swietym-Krzyzu

Na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego schola i ministranci Parafii Świętej Doroty w Potworowie odwiedzili dawną duchową stolicę Polski – Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Młodzież Naszej Parafi udała się z pielgrzymka pod opieką wikariusza ks. Pawła Tobery i Pani katechetki Anny Marciniak.

Po wejściu na malowniczy szczyt wzgórza na którym położone jest sanktuarium, spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po obiekcie. Młodzi pielgrzymi z zaciekawieniem wsłuchiwali się w historię ponad 800-letniego Klasztoru, z której dowiedzieli się skąd relikwie Krzyża, na którym umarł Pan Jezus, znalazły się w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich.

Modliliśmy się w kaplicy relikwii Krzyża Świętego, którymi zostaliśmy pobłogosławieni, a w południe uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice, w trakcie której ministranci i dziewczęta ze scholi  mieli zaszczyt siedzieć w stallach wokół ołtarza. Nasi ministranci służyli do Mszy Świętej, a schola zadbała o oprawę muzyczną liturgii. Na koniec Mszy Świętej po raz drugi dostąpiliśmy błogosławieństwa relikwiami.

Podczas Mszy Świętej polecałem tych młodych ludzi, aby na nowo otwarli serca na Jezusa i z jeszcze większym oddaniem Mu służyli. Niech zachwyt Bogiem jakiego doświadczyli podczas pielgrzymki, był takim ziarnem, które obficie zaowocuje w ich życiu.

W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie, a zwiedzanie dzieł, zakończyliśmy modlitwą przy grobie budowniczego tego miejsca.

Po uczcie  duchowej której doświadczyliśmy w sanktuarium , w  drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda  na małe co nieco dla ciała 🙂

Polecam stronę Sanktuarium na Świętym Krzyżu: www.swietykrzyz.pl

Na zdjęciu lama zaciekawiona przechodzącym stadem małp 😅🐒

OPIS ZOSTANIE DODANY W PÓŹNIEJSZYM CZASIE 😀