Od dawna tradycją w Kościele jest przeżywanie pierwszej rocznicy przyjęcia przez dzieci po raz pierwszy Komunii Świętej. Rocznicę tego wyjątkowego wydarzenia w życiu każdego chrześcijanina, dzieci obchodziły w naszej parafii w niedzielę 19 września.

Nasze świętowanie przeżywaliśmy podczas Sumy o godzinie 11:30, a rozpoczęliśmy pieśnią ”Idzie mój Pan…”. Dzieci podczas rocznicy przypomniały cały repertuar pieśni ze swojej Komunii Świętej. Dzieci na początku przywitały Pana Jezusa i poprosiły Księdza Proboszcza o błogosławieństwo i modlitwę w ich intencji oraz w intencji ich rodzin. Dzieci włączyły się czynnie w całą liturgię począwszy od czytań, poprzez modlitwę wiernych, komentarze do darów i przyniosły dary, które wyrażały radość jaka gościła, w tym szczególnych dniu w ich sercach.

Na koniec przeżywania tej podniosłej uroczystości, przedstawiciele dzieci podziękowali najpierw Panu Jezusowi za Jego obecność w ich sercach oraz wyrazili prośbę, aby został w ich sercach już na zawsze, a także podziękowali za modlitwę kapłanom. Aby ten wyjątkowego dzień został w pamięci dzieci, otrzymały one pamiątkowe, imienne obrazki.

Po błogosławieństwie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się przed świątynię, gdzie Ksiądz Proboszcz kanonik Jan Gruszka dokonał poświęcenia krzyża, który ufundowały dzieci komunijne wraz z rodzicami na pamiątkę swojej zeszłorocznej I Komunii Świętej. Po ceremonii, dzieci złożyły do flakonu pod krzyżem białe róże oraz stanęły do pamiątkowej fotografii.