16 listopada 2019r. na godzinę 10:00 kandydaci do bierzmowania z naszej Potworowskiej Parafii udali się do Wolanowa na rejonowe spotkanie młodzieży. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach naszego Centrum Przysucha-Przytyk przez koordynatora ks. Mariusza Chamerskiego, wikariusza Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie.

Podczas spotkania nie brakowało oczywiście modlitwy, adoracji i błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Młodzież pięknie chwaliła Boga chętnie włączając się w śpiew prowadzony przez tamtejszą scholę parafialną. Młodzież wysłuchała także świadectwa księdza i dwóch wolontariuszek, którzy pomagają bezdomnym. Przyjaciele Bezdomnych to inicjatywa działająca przy parafii św. Brata Alberta w Radomiu. Jej założycielem i opiekunem jest ksiądz Daniel Glibowski, który wraz z wolontariuszami poprzez wspólną modlitwę, szczerą rozmowę, ciepłą zupę i motywację pomaga osobom bez stałego dachu nad głową.

Nasza grupa liczyła 32 osoby wraz z opiekunami Panią katechetką Anią Marciniak i księdzem Pawłem.