W sobotę 16 października nasi ministranci wzięli udział w XX. Eliminacjach Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej – „Roześmiany Mundial. Boiska Pełne Nadziei”, w dwóch kategoriach wiekowych. Najmłodsi w kategorii – ministrant i najstarsi w kategorii – lektor starszy.

Młodzi z wielkim zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo, ale niestety tym razem się nie udało.

Natomiast miłym zaskoczeniem okazała się gra naszych starszych ministrantów, którzy najpierw wyszli z grupy pokonując 1:0 rywali z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, tym samym awansując do finału eliminacji. Następnie w wyrównanej walce na wysokim poziomie, zremisowali z rówieśnikami z Parafii Chrystusa Króla w Radomiu i wygrali w karnych 2:0, tym samym zapewniając sobie awans do etapu finałowego, którego rozegranie planowane jest na 20 listopada w Wolanowie.

KATEGORIA LEKTOR STARSZY:

Michał Brociek
Damian Gryz
Maciej Klimek
Tomasz Milczarski
Wojciech Milczarski

KATEGORIA MINISTRANT:

Franciszek Drabik
Kacper Fila
Błażej Klimek
Bartosz Podkuliński
Oskar Pysiak