20 listopada w Parafii Św. Doroty w Wolanowie odbyły się finały XX Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej w kategorii lektor starszy.

Zmagania zawodników rozpoczęły się Mszą Świętą w Parafialnym kościele pod przewodnictwem naszego Pasterza Księdza Biskupa Marka Solarczyka, który podzielił się z ministrantami tym jak ważna i bliska jest dla Niego liturgiczna służba ołtarza. Ksiądz Biskup sam był ministrantem, a w diecezji Warszawsko-Praskiej ceremoniarzem. Na koniec Mszy świętej nie mogło zabraknąć życzeń dla Biskupa Marka z okazji Jubileuszu 10-lecia przyjęcia sakry biskupiej.

Po Mszy Świętej przenieśliśmy się do hali sportowej, gdzie każda z czterech drużyn rozegrała po 3 mecze – z każdą z drużyn turnieju.

W całych rozgrywkach we wszystkich kategoriach wzięło udział 46 parafii z całej diecezji, wystawiając 80 drużyn.

Nasi ministranci jako jedyni wygrali wszystkie 3 mecze. Tym samym wygrywając turniej, wygrywając finał i przechodząc tym samym, jako jedyna drużyna z diecezji z kategorii lektor starszy, do rozgrywek ogólnopolskich.

Nasi MISTRZOWIE zostali nagrodzeni PUCHAREM, medalami, dyplomami, piłkami ”adidas”, kubkami i sportowymi skarpetami ”adidas”.

GRATULUJEMY NASZYM MISTRZOM I POZOSTAJE ŻYCZYĆ WYGRANEJ NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM!!!, które odbędą się w Kołobrzegu, w czerwcu 2022r..

Najlepszym zawodnikiem turnieju został WOJCIECH MILCZARSKI – GRATULUJEMY

Więcej foto w artykule na stronie Gościa Niedzielnego https://radom.gosc.pl/doc/7229586.Ministranci-z-parafii-w-Potworowie-mistrzami