W niedzielę 13 czerwca podczas Sumy, do grona ministrantów zostało przyjętych 11 kandydatów. Mszę Świętą rozpoczęliśmy uroczystą procesją wejścia, podczas której przyszli ministranci zostali wprowadzeni do świątyni.

Po znaku krzyża i pozdrowieniu ludu przez Proboszcza ks. kan. Jana Gruszkę, rozpoczął się uroczysty obrzęd przyjęcia nowych ministrantów.

Na początku obrzędu po imieniu i nazwisku przedstawieni zostali wszyscy kandydaci, na wezwanie każdy podchodził przed ołtarz i wyrażał swoją obecność i gotowość do służby.

Gdy kandydaci ustawili się, Ksiądz Proboszcz odmawiał nad kandydatami modlitwy włączające ich do służby przy ołtarzu.

Następnie Ksiądz Proboszcz pobłogosławił i poświęcił komże, które młodzi ministranci od razu nałożyli.

Na koniec obrzędów, nowi ministranci złożyli uroczysta przysięgę ministrancką, po czym weszli do prezbiterium. Tego wyjątkowego dla nich dnia po raz pierwszy służyli podczas całej liturgii.

GRATULUJEMY MŁODYM MINISTRANTOM I ŻYCZYMY GORLIWOŚCI W SŁUŻBIE PANU BOGU I LUDZIOM PRZY OŁTARZU 🙂