W tradycji świętowanie uroczystego dnia przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przedłuża się na cały tydzień. Dzieci komunijne z naszej Parafii przepełnione radością z niedzielnego dnia, z zapałem uczestniczą w codziennych Mszach Świętych o godzinie 18:00, będących podkreśleniem tak ważnego wydarzenia w ich życiu, jakim było przyjęcia Jezusa Eucharystycznego po raz pierwszy.

We wtorek z powodu burzy nie było prądu i przeżywaliśmy Mszę Świętą w kościele rozświetlonym przez świece i lampiony. Dla dzieci było to szczególne przeżycie Mszy świętej w takich warunkach. Również wymowa tak sprawowanej Mszy Świętej była wyjątkowa, bo najbardziej rozświetlony był ołtarz, który podczas Eucharystii jest w centrum, bo na nim dokonuje się ofiara Jezusa Chrystusa.

Za uwiecznienie tych wyjątkowych momentów, dziękujemy Pani Ewelinie Fila ze Rdzowa 🙂