W V Niedzielę wielkanocną, 10 maja na Sumie o godz. 11:30, Ksiądz Proboszcz Kanonik Jan Gruszka obchodził potrójny Jubileusz – 70 lat życia, 45 lat posługi kapłańskiej i 10 lat duszpasterzowania w Parafii Potworów.

Mszę Świętą rozpoczęła uroczysta procesja. Podczas Eucharystii wyrażaliśmy Miłosiernemu Bogu wdzięczność Bóg za wszelkie błogosławieństwo i łaski, które za pośrednictwem Czcigodnego Jubilata trafiają do wiernych – jest to wielka odpowiedzialność, ogromne zaufanie jakim Bóg obdarzył Księdza Jubilata, ale i ogromna radość i satysfakcja bycia narzędziem w rękach Chrystusa.

Na koniec Mszy Świętej w stronę Jubilata popłynęła moc pięknych życzeń od przedstawicieli dzieci, ministrantów, katechetów i nauczycieli, Parafian, Władz Gminy oraz Księdza Pawła, których uwieńczeniem był śpiew Życzymy, życzymy…

Życzmy Tobie Czcigodny Księże Jubilacie, takiego niesłabnącego żaru ducha w kapłańskiej posłudze jak dotychczas, wiele radości i pogody ducha – której nigdy Tobie Drogi Księże Jubilacie nie brakuje. Niech Najświętsza Panna, którą tak umiłowałeś, otacza Cię Matczyną miłością i opieką, i wyprasza u Syna wszelkie potrzebne łaski i zdrowie.

Czcigodny Jubilacie Księże kanoniku Janie, życzymy Ci dobra i wsparcia od nas, jakiego niejednokrotnie sami doświadczamy od Ciebie. Za wszelkie dobro, Drogi nasz Księże Jubilacie, niech Ci Pan Bóg obficie błogosławi!

Szczęść Boże na dalsze – jak najdłuższe lata posługi kapłańskiej.