W naszej parafii, 11 maja o godzinie 18:00 procesją na wejście rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka, który udzielił sakramentu Ducha Świętego naszej młodzieży.

Na początku Mszy Świętej naszego Czcigodnego Gościa powitał proboszcz ksiądz kanonik Jan Gruszka, a prośbę do naszego Pasterza o udzielenie sakramentu skierowali przedstawiciele rodziców, Państwo Anna i Tomasz Kucharczykowie. Ksiądz Biskup skierował do 44 bierzmowanych piękne słowo, w którym podkreślił znaczenie sakramentu Ducha Świętego i wielką odpowiedzialność bierzmowanych za rozwój ich wiary. Podziękowania naszemu Pasterzowi, za udzielenie sakramentu złożyli Martyna Majewska Dominik Kucharczyk.

Młodzież także podziękowała za trud wychowania rodzicom, chrzestnym, nauczycielom, katechetom, księdzu kan. Janowi Gruszce i księdzu Pawłowi Tobera za przygotowanie do przyjęcia sakramentu.

Na zakończenie Mszy Świętej ksiądz proboszcz skierował do Księdza Biskupa Marka słowa wdzięczności za odwiedzenie naszej parafii, udzielenie Ducha Świętego naszej młodzieży i umocnienie nas słowem i pasterskim błogosławieństwem.

Dziękujemy również scholi i ministrantom tak licznie uczestniczącym za oprawę liturgiczną uroczystości.

Zapraszamy również na profil Facebook’owy Księdza Biskupa Marka Solarczyka i szukajmy tam w najświeższych postach informacji o naszej Parafii https://www.facebook.com/bpmsolarczyk